„Píárko“ není kvantová fyzika, ale potkáte při něm zajímavé lidi, jak na straně novinářů, tak klientů. Rozvíjíte svou kreativitu, pracujete s médii i sociálními sítěmi, vymýšlíte guerillové kampaně.

Ačkoliv se politickému PR ze zásady vyhýbám, studium politologie mi dalo hodně. Minimálně rozhled, který uplatníte při komunikaci s klienty a novináři (ano, vypadáte chytře) a hlavně jsem získala kreativní průpravu. Upřímně by mě obor PR nikdy v životě nenapadl, nebýt kreativních workshopů v průběhu magisterského studia. Stejně tak flexibilita katedry směrem k možnosti sestavit si rozvrh mi velmi pomohla v tom, že jsem mohla poslední dva roky studia zároveň sbírat zkušenosti v oboru.

Mé doporučení je, určitě si hledejte praxi v oblasti, která vás zajímá, již během studia. Rozšíříte si obzory a snížíte šanci na návštěvu Úřadu práce.

Jestli bych šla na FSS, respektive politologii znovu? No jasně – kam jinam? Je to škola, kterou budete milovat (minimálně do diplomky) a najdete si zde přátelé na celý život. V mém případě i manžela! 🙂 Což není úplně špatné.

Michaela Studená

mrs_round