Před 7 lety jsem dala před titulem z ekonomické fakulty přednost dalšímu (doktorskému) studiu na Katedře politologie, i když už se moje pracovní cesty částečně s čistou politologií rozcházely. To, co možná někomu zní jako projev šílenství, pro mě ale byla celkem jednoduchá volba – Katedra politologie je pro mě už roky srdeční záležitostí – našla jsem tady skvělé vyučující i opravdové přátele, ale také jinde tak chybějící volnost a pocit, že mě studium rozvíjí také osobnostně, nejen odborně.

Zmíněnou volbu jsem si samozřejmě mohla dovolit také díky tomu, že jsem v té době měla už několikaletou praxi – začínala jsem při bakalářském studiu jako asistentka marketingu, krátce po magisterských promocích jsem už vedla týmy a velké projekty. Dnes jsou z mých dřívějších zaměstnavatelů klienti – že budu jednou pracovat třeba pro KPMG, se mi přitom před nástupem na politologii ani nesnilo.

Dnešním studentům spoustu možností, jak na sobě už během studia pracovat, nabízí přímo katedra – ať už se jedná o specializace v navazujícím studiu, spoustu přednášek a workshopů vedených odborníky z praxe nebo zprostředkování pracovních stáží. Snažte se jich vyžít naplno, není to samozřejmost.

Eva Kneblová